Olimpiadaya yollanan idmançılarımızın SİYAHISI
Olimpiadaya yollanan idmançılarımızın SİYAHISI
02 Avqust 2016 / 17:28 / Baxış sayı: 850
Font1 Font2 Font3 Font4
Bizimxeber

Avqustun 5-də Braziliyanın Rio-de-Janeyro şəhərində XXXI Yay Olimpiya Oyunlarına start veriləcək.

Qaynarinfo.Az xəbər verir ki, 17 gün davam edəcək yarışda Azərbaycan 56 idmançı ilə təmsil olunacaq.

Artıq millimiz yarışda iştirak üçün Braziliyaya da yollanıb. Rioya gedənlərin isə heç də hamısı lisenziyanı özü qazanmayıb.

İdmançılarımızın bəziləri bunu haqq edən komanda yoldaşlarını əvəzləyiblər. Məsələn, üzgüçülükdə İslamiadanın qalibi Boris Kirillov Maksim Şemberevin, güləşdə isə Olimpiya çempionu Şərif Şərifov Məhəmmədhacı Xatiyevin, dünya birincisi Hacı Əliyev Mircəlal Həsənzadənin, Avropa çempionu Natalya Sinişin Anjela Doroqanın yerinə heyətdə yer alıb.

18 idman növü üzrə 56 idmançı (57 lisenziya) bunlardır:

Boks

Rüfət Hüseynov (49 kq)

Elvin Məmişzadə (52 kq)

Cavid Çələbiyev (56 kq)

Albert Səlimov (60 kq)

Lorenso Sotomoyor (64 kq)

Pərviz Bağırov (69 kq)

Kamran Şahsuvarlı (75 kq)

Teymur Məmmədov (81 kq)

Abdulqadir Abdulayev (91 kq)

Məhəmmədrəsul Məcidov (+91 kq)

Yana Alekseyevna (60 kq)

Taekvondo

Patimat Abakarova (49 kq)

Fəridə Əzizova (67 kq)

Milad Beiqi Harçeqani (80 kq)

Radik İsayev (+80 kq)

İdman gimnastikası

Oleq Stepko

Pyotr Paxnyuk

Bədii gimnastika

Marina Durunda

Cüdo

Orxan Səfərov (60 kq)

Nicat Şıxəlizadə (66 kq)

Rüstəm Orucov (73 kq)

Məmmədəli Mehdiyev (90 kq)

Elmar Qasımov (100 kq)

Uşanqi Kokauri (+100 kq)

Kanoe və kayak

İnna Osipenko-Radomskaya (kayak, 500 m və 200 m)

Valentin Demyanenko (kanoe, 200 m)

Yuri Meqliç (kanoe-slalom)

Akademik avarçəkmə

Aleksandr Aleksandrov – Boris Yotov (akademik avarçəkmə, 200 m)

Atletika

Nazim Babayev (üçtəkanla tullanma)

Hayle İbrahimov (5000 m)

Anna Skidan (çəkicatma)

Evans Kiplaqat (marafon)

Triatlon

Rostislav Pevtsov

Kamandan oxatma

Olqa Senyuk

Güllə atıcılığı

Ruslan Lunyov (10 m və 25 m)

Üzgüçülük

Fatimə Əlkərəmova (sərbəst, 100 m)

Boris Kirillov (arxası üstə, 200 m )

Qılıncoynatma

Səbinə Mikina (sablya)

Sərbəst güləş

Kişilər

Hacı Əliyev (57 kq)

Toğrul Əsgərov (65 kq)

Cəbrayıl Həsənov (74 kq)

Şərif Şərifov (86 kq)

Xetaq Qazyumov (97 kq)

Camaləddin Məhəmmədov (125 kq)

Qadınlar

Mariya Stadnik (48 kq)

Natalya Sinişin (53 kq)

Yuliya Ratkeviç (58 kq)

Yunan-Roma güləşi

Rövşən Bayramov (59 kq)

Rəsul Çunayev (66 kq)

Elvin Mürsəliyev (75 kq)

Saman Təhmasibi (85 kq)

Sabah Şəriəti (130 kq)

Velosiped idmanı

Olqa İsmayılova (şosse)

Maksim Averin (şosse)

Yelena Pavluxina (sprint və keyrin)

Bizimxeber.az



Şərh əlavə edin







Yuxarı Geri Ana səhifə